Kurs Wspinaczki Skalnej


Tym razem na kurs wybierzemy się wiosną lub latem, po to żeby spróbować jaką niesamowitą przygodą może być wspinanie w skałach.

Kurs składa się z kilku etapów, zaczniemy od wspinania się na wędkę na prostych przygotowanych drogach skalnych, nauczymy się najprostszych węzłów i technik asekurowania osoby wspinającej się oraz oswoimy się ze skałą.


Następnym etapem który nas czeka będzie nauka wspinania z dolną asekuracją, poprowadzimy wtedy swoją pierwszą drogę już w trudniejszym terenie ale również na w pełni przygotowanej drodze, osoba wspinająca nauczy się poprawnie wpinać ekspresy do stałych punktów asekuracyjnych oraz prowadzić w nich linę, osoba asekurująca natomiast nauczy się poprawnie wybierać i podawać linę wspinaczowi a także wyłapywać jego odpadnięcia.Następnego dnia nowością będzie wspinanie wielowyciągowe w zespole na o wiele wyższych niż dotychczas skałach.
Podczas wspinania wykorzystamy poznaną już w pierwszych dniach wiedzę i poszerzymy ja dodadkowo o umiejętności asekuracji partnera z góry będąc na stanowisku, zmianę prowadzenia w trakcie wspinania oraz o wspólne zjazdy w zespole.


Ukoronowaniem kursu będzie nauka wspinania tradycyjnego na własnej asekuracji.
Poznamy masę potrzebnego w tej dziedzinie wspinaczki sprzętu takiego jak: kość, friendy, hexy czy tri camy oraz nauczymy się go używać w praktyce.
Oczywiście poprowadzimy kilka dróg przy użyciu tego typu asekuracji.

Na kursie wspinaczki skalnej przede wszystkim nauczymy się prawidłowej asekuracji w zespole wspinaczkowym.
Poznamy wszystkie potrzebne nam do wspinania operacje liną a także dowiemy się jak reagować w sytuacjach awaryjnych.

Kurs jest skierowany zarówno do osób które już wcześniej wspinały się w skałach dla których będzie świetnym uzupełnieniem wiedzy jak również do tych które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką, przeprowadzany jest przez większość szkół górskich oraz klubów wysokogórskich.